Sandalye Fiyatları Modelleri

Evlerden asla eksik olmayan mobilyalar arasında bulunan sandalyeler; işlevsellikleri, konforları ve estetik özellikleri ile dikkat çekiyor. Farklı modelleri ile salon, mutfak, yemek odası, çalışma odası, teras ve balkonlarda mutlaka yerini alıyor. Ahşap, plastik, metal gibi materyaller ve estetik aksesuarların birleşimi ile tasarlanıyor. Minimal stillerden modern tasarımlara kadar zarif çizgiler barındıran birçok farklı model ile sunuluyor. Tilia, Altıncı Cadde ve Plasnet gibi markaların koleksiyonlarında yer alan sandalye modellerini inceleyerek ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilirsiniz.

Sandalye Fiyatları

Sandalye fiyatları; markasına, tasarımına, üretiminde kullanılan materyallere, ürün üzerinde yer alan aksesuarlara göre farklılık gösterebiliyor. Ürün seçiminde fiyat-kalite dengesini gözeterek seçimler yapabilir; bütçenize uygun mobilyaları eviniz için tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun sandalye modelinin mutlaka bulunabileceği tasarımlar arasından konforlu ve ev dekorasyonunuza uygun ürünleri seçebilirsiniz. Bahçe, balkon ve teraslarınızda mobilyaya ihtiyaç var ise sandalye modellerini inceleyerek ev dışı oturma alanlarınıza stil sahibi tasarımları yerleştirebilirsiniz.

Sandalye seçimi yapılırken konfor ve estetik ön planda tutuluyor. Yemek odası takımları, ayrı bir odada bulunduğunda ya da salonun içerisinde yer aldığında sandalyeler özenle seçiliyor. Genellikle misafirler ile birlikte oturulan yemek odası takımları içerisinde sandalyelerin estetiği öne çıkıyor. Konfor ise misafirperverliğin yerine getirilmesini sağlıyor. Mutfak, balkon ve bahçelerde kullanılan sandalyeler de sık kullanılan eşyalar arasında yer aldıkları için konforlu olmaları tercih ediliyor. Dekoratif seçimler için hangi mekanda kullanacağınız ve diğer eşyalarla uyum göstermesi önemli hale geliyor.

Farklı tasarımlara sahip modeller, dar alanlarda kolaylıkla kullanabileceğiniz işlevsellikte ürünler sunuyor. Katlanabilir sandalyeler, özelikle dar mutfak ve balkonlarda az yer kapladığı için tercih ediliyor. Ürünü kullandıktan sonra işiniz biter bitmez katlayıp duvara asabilir ya da yaslayabilirsiniz. Aynı şekilde bazı sandalye modelleri de aynı tasarıma sahip eşleri ile üst üste konularak az yer kaplıyor. Bu şekilde ürün tercihi yaparak dar alanlarda kullanım kolaylığı yaratabilirsiniz.

Sandalye Modelleri

Sandalye modelleri; tamamen kumaş kaplamalı, oturma bölgesi kumaş kaplamalı ya da farklı materyallerden tasarlanmaları ile farklılaşıyor. Metal, ahşap ya da plastik materyallerden tasarlanan ürünler; konfor, estetik ve malzeme bakımından birbirinden ayrılıyor. Metal, kumaş kaplı ve ahşap materyallerden tasarlanan sandalyeler; genellikle salonlarda ve yemek odalarında tercih ediliyor. Plastik sandalyeler ise mutfak, balkon ve teraslarda sıklıkla kullanılıyor. Sandalye seçiminde masanın da önemli bir yeri olduğu düşünüldüğünde masanıza uygun tercihler yapmanız öneriliyor. Sandalyeler, tekli ya da altılı takımlar halinde sunuluyor.

Sandalye modellerinin arka bölümlerinin tam kapalı ya da yarı kapalı oluşu farklı bir estetik katıyor. Bel ve sırt anatomisine uygun eğimlerde tasarlanan modeller, ergonomik kullanım sağlıyor. Kumaş kaplamalı sandalye modelleri; bej, mor, pembe, siyah, mavi, beyaz, yeşil gibi farklı renklerdeki kumaşlardan tasarlanıyor. Kumaş dokumaları da keten, kadife ya da pamuklu olarak tercih ediliyor. Bazıları desensiz bazıları ise desenli dokumalardan oluşan kumaşlar, özellikle salon ve yemek odalarına farklı bir hava katıyor. Kumaş stilini ve rengini koltuk takımlarınıza uygun olarak seçebilirsiniz. Plastik, hasır sandalyelerin bazılarının yıkanabilir oluşu, balkon ve bahçelerde kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu tip modelleri; kir, toz ve leke oluştuğunda silebilir ya da yıkayabilirsiniz.

Kollu modelde üretilen sandalyeler, dayanak oluşturduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Çalışma odalarında ve teraslarda sıklıkla görülebilen modeller, keten dokuma kumaş kaplamaları ile zarif bir tasarım sergiliyor. Evinizin, odanızın ya da bahçenizin dekorasyonuna uygun stil ve renklerde sandalye modelleri için ürünleri inceleyebilir; zevkinize uygun tercihler yapabilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle